Akumulatory energii
Zasada działania akumulatora energii
W systemach grzewczych z obiegiem wody ciepło jest magazynowane w wodzie akumulatora energii za pomocą urządzenia grzewczego. Akumulator energii pełni funkcję magazynu podgrzanej wody, którą można wykorzystać do podgrzania wody w obiegu grzewczym lub wody użytkowej.
Akumulator energii jako część systemu grzewczego
Akumulatory energii odgrywają ważną rolę w ogrzewaniu. Nadają się do współpracy z różnymi źródłami ciepła i pozwalają na równoległe wykorzystanie kilku źródeł ciepła. Akumulatory energii są przyjazne dla środowiska, ponieważ pozwalają na obciążenie urządzenia grzewczego dużą i równomierną mocą, uzyskując w ten sposób najlepszą wydajność.
Akumulatory energii dobiera się ze względu na ich przeznaczenie, potrzeby grzewcze i sposób ogrzewania. Do akumulatora energii można podłączyć jednocześnie kilka źródeł energii, co oznacza, że energię można magazynować ze źródła, które jest tańsze lub wykorzystywane w danym czasie.
Akumulator energii wyrównuje także produkcję i zapotrzebowanie na energię; ciepło jest magazynowane w akumulatorze i wykorzystywane w miarę potrzeb.
Zbiorniki buforowe zapewniają dodatkową pojemność wodną dla systemów grzewczych.
Większa pojemność wody zapewnia stały i wystarczający przepływ w instalacji grzewczej oraz poprawia pracę i efektywność pompy ciepła. Większa pojemność wodna wydłuża czas pracy sprężarki, jednocześnie wydłużając jej żywotność. Dostępne są zbiorniki buforowe dla różnych potrzeb: podstawowy model zbiornika buforowego do zwiększania pojemności wody, zbiornik buforowy SV wyposażony w rezystory, zbiornik buforowy PW wyposażony w dwie wężownice do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz modułowy zbiornik buforowy 300L nadaje się również do stosowania w małych pomieszczeniach.